Diana Amza - Asociaţia Institutul pentru Dezvoltarea Europeană a Societăţii – IDEAS

Nu rămânem indiferente!

1,455 RON Donatii stranse
29.1% Complete
5,000 RON Target
17 Donatii
Vreau sa fac o donatie!

Dacă în trecut mă consideram prea mică pentru a schimba mediul în care trăiesc, acum ştiu că miracolele nu sunt întâmplătoare, ci se realizează prin acţiuni mărunte, dar sigure, îndreptate în direcţia potrivită!

Vara aceasta îmi dedic eforturile realizării unui MIRACOL pentru Anamaria Gogu, o fetiţă de 17 ani, cu păr şaten deschis şi cârlionţat, cochetă şi frumoasă, care iubeşte înotul, dar care duce o luptă grea cu viaţa şi se deplasează cu ajutorul cârjelor. Ea nu se simte diferită de alţi adolescenţi, însă mama ei se simte încătuşată deoarece nu ştie cum să îşi ajute copilul să nu paralizeze de tot. Dincolo de ambiţia Aneimaria, boala o domină, starea ei înrăutăţindu-se pe zi ce trece, ajungând astăzi în punctul în care nici măcar apa nu o mai bucură, obosind mult prea repede la bazin.

Alături de alte mămici, am hotărât să nu rămânem indiferente! Am spus DA unei provocări uriaşe, la fel de uriaşă precum provocarea de a o ajuta pe Anamaria să strângă suma de 17.000 Euro pentru operaţia care o va scăpa de paralizie!

Supermămicile alergătoare au făcut echipă şi vor participa sâmbătă 27 iunie 2015 la  X-MAN ROMANIA, la proba Half Iron Distance, adică vor înota 1900 m, vor pedala 90 km şi vor alerga 21,1 km fără oprire! Toate acestea pentru a-i transmite Aneimaria mesajul că EA CONTEAZĂ!

Indiferent de suma cu care decizi şi tu să contribui la operaţia Aneimaria, îţi mulţumim şi te asigurăm că mesajul tău de încurajare va rămâne în sufletele noastre şi ne va da aripi în timpul marii competiţii!

Recomandă-le prietenilor această campanie.

in beneficiul

Asociaţia Institutul pentru Dezvoltarea Europeană a Societăţii – IDEAS

Asociaţia Institutul pentru Dezvoltarea Europeană a Societăţii – IDEAS este un ONG nou înfiinţat în judeţul Timiş care îşi doreşte să contribuie la dezvoltarea societăţii civile prin implicare şi profesionalism, formare şi informare, sprijin şi asistenţă, motivare spre acţiune şi responsabilizare, voluntariat şi filantropie.

Ajut-o pe Anamaria să fie sănătoasă!

Anamaria Gogu are 17 ani și este din Timișoara. Pentru ea, copilăria nu a existat, iar acum duce o luptă grea deoarece se deplasează cu ajutorul cârjelor, dar în orice secundă poate să rămână imobilizată într-un scaun cu rotile. Poate scăpa de paralizie doar cu ajutorul unei operații care costă 17.000 de euro, o sumă enormă din care familia ei a strâns abia 7000 de euro.

X-Man Romania ~ 2015

Triatlonul Internaţional pe distanţă lungă X-MAN ROMANIA se va desfăşura la Oradea în data de 27 iunie 2015 şi doreşte să atragă cât mai mulţi sportivi amatori şi profesionişti pasiona

17 Donatii

Ovidiu Staniloiu

Multa sanatate Anamaria!
28 iun 2015

Eva Fenyvesi

27 iun 2015

Mircea Giurge

Sanatate si Dumnezeu sa-ti ajute !
27 iun 2015

Vlad Tanase

Go ladies!!! :)
26 iun 2015

Iulian Paraschiva

Multă sănătate Aneimaria!
26 iun 2015

Mirela Hagea

2 îmbrăţişări - una pentru Diana şi una pentru Anamaria - pentru că sunteţi minunate!

ANA LUMINITA DIACONU

Dumnezeu sa fie alaturi de ea!

Tinu Ghilezan

Pentru ca speranta nu moare niciodata :)

Andreea Neagu

Dragă Anamaria, să-ți împlineşti cele mai mari visuri!

Diana Amza

Cred în puterea Supermămicilor şi cred în şansa Aneimaria la o viaţă fericită!

Elena Timar

Slatina Running

Slatina Running abia asteapta sa faca o alergare cu Anamaria.
24 iun 2015

Dan Luca

Mult succes - Diana & echipa!
24 iun 2015

Andrei Rosu

Multa sanatate penru Anamaria!
23 iun 2015

Daniela Dusa

Multa sanatate Anamaria & felicitari Diana pentru initiativa!
22 iun 2015

Silviu T